BİZE SORUN
  • info@furkanejerator.com
  • +90 530 844 23 23

Jeneratör

Jeneratör

Jeneratör

Jeneratör, mekanik enerjileri elektrik enerjisine çevirir. Acil durumlar için yedek bir enerji kaynağıdır.

Elektriğin üretilmesi için bir dönme etkisine ve dolayısıyla mıknatıslanmaya ihtiyaç vardır.  Santrallerde rüzgar, su basıncı, rüzgar gibi etkiler bir türbini döndürüyor ve bu türbinin bağlı olduğu alternatör elektrik üretiyordu. Jeneratörlerde ise aynı arabalarda olduğu gibi bir yakıt koyup motoru çalıştırıyoruz, bu motor bir alternatörü döndürüyor ve elektrik enerjisi açığa çıkıyor.

Jeneratörler yedek bir güç kaynağı olarak kullanılabildiği gibi bazı durumlarda ana güç kaynağı olarak da kullanılabilir.

Binaların, tesisatlarının yedek enerji kaynağıdır. Jeneratör setleri, elektrik kesintilerine etkin bir şekilde son verir. Jeneratör ana şebeke enerjisi kesildiğinde 10 saniye civarında devreye girerek bağlı olduğu yüklerin elektrik enerjisini sağlar.  Şebeke enerjisi kesildiğinde veya bulunulan konumda hiç elektrik enerjisi yoksa jeneratörler kullanılıp, elektrik üretilir. Jeneratör genellikle elektrik kesintisinin sık yaşandığı yerlerde ve elektrik şebekesinin hiç olmadığı alanlarda kullanılır.

Jeneratör Yerine göre evimize, yerine göre kültür mirasımıza, park ve bahçelere, iş yerlerine, kamplara, dağda bayırda jeneratörler hazır elektrik kaynağı gibi görülebilir.

Furkan Jeneratör Ailesi olarak 2012 yılında kaliteli Jeneratör ve elektrik hizmetini sunma amacıyla kurulmuştur. Furkan Jeneratör; Uluslararası kalite standartlarıyla üretilmektedir. Firmamız bu kalite standardını her türlü üretim ve hizmet çalışmalarında özenle ve sürekli olarak uygulamaktadır. Ürünlerimizin ülke ve dünya standartlarına uygun ve güvenli olması, tüm birimlerimizde ve çalışanlarımızda ilke olarak benimsenmiştir.

> > > >